Przede wszystkim jeśli chcemy mówić o odchudzanie, jest konieczne dokonanie rozróżnienia między leki i suplementów. W pierwszym przypadku tabletki na odchudzanie są tylko dostępne w aptekach, ogólnie po okazaniu recepty. W drugim jednak przypadku preparat na odchudzanie są na łasce wszystkich, w sklepach z suplementami, żywności, w zielarzy, w Internecie i w samej aptece również.

Sibutamina – niebezpieczna substancja w suplementach diety

Sibutramina pobudza uczucia sytości, zmniejszenie spożycia żywności; Zwiększa to również biogeneza z mechanizmów działania podobne do tych z efedryna, aktywny składnik pochodzenia naturalnego przydatne do odchudzania, ale już rynkowego jako suplement. Główne działania niepożądane mają charakter układu sercowo-naczyniowego (tachykardia, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze). Na 24 stycznia 2010 Sibutramina ponownie został wycofany z rynku, jako potencjalne zagrożenia wynikające z jego założenie byłoby możliwe korzyści. Zapoznaj się jakie witaminy i minerały są potrzebne abyś był zdrowy.

Zakazane suplementy diety dla mężczyzn

Na bazie orlistatu – tabletek, dzięki którym zmniejsza się wchłanianie tłuszczów w diecie. Jako takie mogą powodować wzdęcia, nietrzymanie moczu i kału, szczególnie po zażyciu szczególnie lipidów, w które są bogate posiłki.

suplementy diety dla mężczyznIstnieje wiele innych leków, których nie powinni zażywać mężczyźni, a dają ważne odchudzanie efekt, ale nie zatwierdzone do tego celu. Należą do nich hormony tarczycy (patrz Eutirox), akarbozy, Phendimetrazine i jej analogi: Fentermina, Benzfetamina, diethylpropion i Mazindol. Wśród leków zbanowany za raczej poważne skutki uboczne, ale niestety nadal znaleźć na czarnym rynku pamiętamy dla kompletności amfetaminy (Fenfluramina i Dexfenfluramine) i fenylopropanolamina.

Wszystkie tabletki powodujące utratę wagi, cytowane w niniejszej sekcji mają dokładne skutki uboczne i przeciwwskazania. Jako takie niekoniecznie muszą być podjęte pod ścisłym nadzorem lekarskim, według zalecanych sposobów. Wśród ogólnych ryzyko nadużycia są zaburzenia czynności tarczycy, powikłania płucne (pierwotne nadciśnienie płucne), mózgu (udar mózgu) i serca (zmiany histopatologiczne zastawek serca, nadciśnienie tętnicze). Po zażyciu takich suplementów diety przez mężczyznę może dojść do nieodwracalnych skutków.

Czytaj etykiety na opakowaniu suplementów diety

Jeszcze większym jest panorama suplementy na odchudzanie. Ich efekt jest niewątpliwie gorszy niż wyżej wymienionych leków, ale także ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest ogólnie zawarte. Poniżej przedstawiono krótkie omówienie najpopularniejszych tabletek na odchudzanie sprzedawane jako suplementy.

Leki anorektyczne i modulatory wchłanianie jelitowe: suplementy błonnika, razem z obfite ilości wody, mogą puchnąć wewnątrz brzucha, zachęcanie do uczucia sytości. Ponadto działają na poziomie jelit przez modulowanie i zmniejsza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów. Wśród tych suplementów odchudzających, pamiętamy: otręby, guma guar, babka płesznik, nasiona babki plesznik, agar, glukomannan, pektyny, mąki Konjac, alginian i kwas alginowy, karagen. Suplementy zawierające te substancje nie należy zażywać przed snem, ponieważ mogą one puchnąć gwałtownie, powodując przełyku przeszkody wynikające w nocnych uduszenia. Ogólnie rzecz biorąc nie zaleca się go używać w obecności przeszkód lub stanów zapalnych jelit, zwężenie odźwiernika, rozszerzenie okrężnicy. A jak wiadomo są to przypadłości trapiące przede wszystkim mężczyzn. Przypomina się również, że ogromne spożycie otręby dla celów terapeutycznych znacząco zmniejsza wchłaniania jelitowego wapnia, cynku, magnezu i fosforu, wszystkie elementy niezbędne dla organizmu, zwłaszcza w okresie wzrostu, w podeszłym wieku, u pacjentów i u kobiet w ciąży. Niezbędne, w takim przypadku, uzupełnić dietę w witaminy i suplementy mineralne.