Olej kokosowy ma spektrum efektów, które korzystnie wpływają na ludzki organizm. Jest używany w przemyśle spożywczym i kosmetyki. Zewnętrznie działa na skórę całego ciała, który jest jak jedwab i włosy? Są lśniące i elastyczne jak nigdy dotąd. Ale niewielu wie, że olej kokosowy jest używane do innych kwestii. Jest on dostępny w sklepach ze zdrową żywnością i między innymi, ma świetne efekty odchudzające i prowadzące nawet do utraty wagi!

Olej kokosowy cud dla odchudzania

Jak to możliwe, że z olej kokosowy pomaga stracić wagę? Jako jeden z niewielu produktów, posiada dodatkową broń, która jest fakt, że tłumi apetyt na jedzenie. Twój żołądek czuje się już nasycony, więc nie musisz jeść więcej żywności. Zapewnia również dużo energii, aby pomóc spalić więcej tłuszczu. Zwłaszcza w obszarze brzucha, gdzie gromadzą się komórek tłuszczowych. Jest to tzw. trzewnej tkanki tłuszczowej, która zagraża nam również w przypadku otyłości brzusznej. Jak widać olej kokosowy na odchudzanie jest rewelacyjny.

olej kokosowy a odchudzanie

Warto jeść zdrowe tłuszcze

Innym źródłem korzystnych tłuszczy, które nie powinny być pominięte przez Twój stół są orzechy, zwłaszcza macademia. Są one balsamem na nasze mózgi, ponieważ są one dobre dla lepszej pamięci i koncentracji. Olej macadamia spowalnia proces starzenia się skóry. Wynikiem jest dużo gładsza, jędrniejsza i odżywiona skóra. Podobnie jak olej kokosowy zwiększa proces spalania tłuszczu. Czyli wpływa na odchudzanie.

Twoje serce podziękuję za nowe nastawienie do życia

Zdrowe tłuszcze mają właściwości pozbycia się szkodliwego cholesterolu jako przeciwutleniaczy, które zamiatają wolne rodniki w organizmie. Twoje ciało będzie lepiej tolerować atak dawki zakaźne wirusy i bakterie, a odporności będzie silniejsza. Zdrowe tłuszcze mogą nawet rozwijać się w tarczycy. Masz dwie opcje, albo kupić cały kokos, ukryty w oleju, lub przejść do mocniejszy wariant kupić już gotowy olej kokosowy, ale uważaj, priorytetowo renomowanego producenta. Ideałem jest organicznych tłoczenia oleju kokosowego „na zimno” z miąższu orzecha kokosowego, bo to naturalne i jego częścią jest również szereg mikroelementów, które są łatwo przyswajalne (nie trzeba powiązać lipoprotein). Rafinowany olej kokosowy przechodzi przez proces produkcji, gdzie nie jest możliwe powiedzieć 100%, że nie ma innych pozostałości chemicznych. Tej opcji należy unikać zwłaszcza przez ludzi, którzy już mają wysoki poziom cholesterolu. Podczas gdy można użyć tańsza wersja dla skóry i włosów, zatrzymajcie się w jakości ekologicznej.