Kiedy mówimy o spalanie tłuszczu, nie kilka dotacji, z którymi mamy stymulować proces lipolizy. Dziś przyjrzymy się efekty Higenamina

Sergio Espinar zaproponował jego „protokół zniszczenia tłuszczu”, w którym cytowane obsługuje maksymalizacja tego zorientowanej na proces, jak byli, kofeina, synefryny, Johimbina i higenamina.

Dowody dotyczące potencjału jako agent lipolityczne higenamina jest ograniczona, ale mamy zamiar zrobić mały przegląd do próby wyjaśnienia mechanizmu działania, w którym substancja ta działa.

sposoby na odchudzanie

Co to jest Lipoliza?

Zanim zaczniesz, wystarczy, aby wyjaśnić tę koncepcję, aby mieć to obecne:

Lipoliza jest proces przemiany materii przez co zhydrolizowania triacilglycerides, przechowywane w adipocytach, aby użyć jego wolne kwasy tłuszczowe jako element energii dzięki procesowi o nazwie betaoxidacion.

Co to jest Higenamina?

Higenamina jest alkaloidem ekstrahowano głównie z nasion Nelumbo Nucifera, i który jest obecny w wielu roślinach i ekstraktów ziołowych; Również można go znaleźć w małych stężeniach w kawie (Yannai, S. 2004).

Higenamina jest używany jako złożony lek rozszerzający oskrzela dzięki jej działalności jako agonisty beta-2 adenoreceptores, sprzyjanie rozszerzenie oskrzeli

On ma tradycyjnie stosowany jako lek do odwrócenia Państwa leczenie zwężenie oskrzeli i astma; Udostępnianie mechanizm działania leków, takich jak Clenbuterol i salbutamol, już znana jej pobudzające spalanie tłuszczu potencjał.

Skutki Higenamina w organizmie

Jego działanie na receptory beta-2, odpowiedzialnych za znacznie stymuluje lipolizę w tkance tłuszczowej zwiększając stężenie cAMP i w ten sposób działalność HSL, jest dość dobrze udokumentowane (Bai et al. 2008).

Działanie higenamina na receptory adrenergiczne nie jest jednak jasne…

Agonisty beta

Wydaje się być substancją o wybiórczym na tego typu działania receptora. Wydaje się, że może mieć działanie na receptory beta, w jego podtypów, 1 i 3, chociaż nie jest to udokumentowane.

Jednak jeśli stymulujące działanie na akcji serca tkanki (Liu et al 1983) charakterystycznej agonistów beta-1 adenoreceptores.

Receptory alfa

Istnieje odwołanie, Feng et al (2016), który pokazuje, że higenamina nie tylko jest agonistą beta kompozytowe, jeśli nie który wywiera również wpływ na receptory adrenergiczne alfa, alfa-1 antagonizowania i lekko dywagacje alfa-2 (którego substancja najbardziej znany z antagonistą jest Johimbina).

Konsekwencje z tym spekulacyjnych choć może spowodować rozszerzenie naczyń tętniczych i żylnych i poprawę hemodynamiki zdolność organizmu; Stąd wszelkie porównania na forach w działaniach DMAA, pobudzający zakazane przez WADA)

Naukowe dowody na Higenamina

Po tym wszystkim konceptualizm, bardzo techniczny, i że wielu z was może nie w pełni zrozumieć, należy wiedzieć, że tam jest udokumentowane interwencji studiował efekt higenamina.

Badanie Higenamina

16 zdrowych dorosłych zostały poddane interwencji, który jest w przypadku, gdy spożyciu mieszanki higenamina i kofeiny, Johimbina (270mg) gdzie podział nie jest określony vs placebo; w dwóch grupach i tydzień później grupy na przemian.

Celem

Badania koncentrowały się na analizie wyzwolenia wolna (i dlatego dostępne do użycia jako energia) kwasów tłuszczowych w krwiobiegu i w teście kalorymetryczne pacjentów po spożyciu.

 

Wnioski

Jednak musimy mieć świadomość, że pomimo obiecujących wyników i wnioski, które autorzy docierają „spożycie suplementu diety w oparciu o higenamina stymuluje lipolizę i energii wydatki”

Istnieje ogromne ograniczenie: Johimbina i kofeina są dwie substancje stosowane w celu zwiększenia, spalanie tłuszczu, więc nie jest możliwe do oszacowania wielkości rzeczywistego wpływu spożywania higenamina w izolacji, ponieważ istnieją nie badania, które dokumentu.

W związku z tym korzystanie z higenamina zawsze powinny być wykonywane w synergii z innymi lipolizy, takich jak kofeina.

Jak stosować Higenamina?

Dawki określone przez Sergio Espinar w jej protokole konsumpcji (20-30 mg x 2 razy dziennie) jest powszechnie stosowany, gdy istnieje żaden dowód, który obsługuje, że te dawki są optymalne dawki.

Należy zauważyć, i zrobić specjalne wspomnieć, że higenamina jest substancji znajdującej się w 2017 r. w pliku Substancje zakazane w konkurencji przez WADA, więc federacyjnych sportowiec nie powinny spożywać to, wiedząc, że jeśli tak i być poddawane Kontrola antydopingowa byłby wynik pozytywny.

Higenamina kluczowych punktów

Higenamina jest związkiem z potencjalnych lipolityczne dzięki jego działanie na receptory adrenergiczne beta2 (szczególnie).

Higenamina udostępnia mechanizm działania z innych agonistów receptorów beta, takie jak efedryna, tak więc łącząc ją z kofeiną do stymulacji lipolizy jest ciekawe.

Kombajn higenamina z innych agonistów receptorów beta, takie jak efedryna Synefryna, clenbuterol mogą być niebezpieczne połączenie, ponieważ one działają w synergii i może wywoływać niepożądane sercowo-naczyniowych (tachykardia, podwyższone ciśnienie krwi, pocenie się) (drżenie, zawroty głowy, kołatanie serca…)

Połączeniu z Johimbina, substancja, która przeciwdziała receptory alfa-2 selektywnie, to ciekawe zablokować hamowanie lipolizy charakterystyczne działania te receptory, i nieco agonizada przez tę substancję.