Lekarze ostrzegają o żywności zasadowej. Nowy hit w świecie diety twierdzi, że wszystko kwaśne dla naszego organizmu jest bardzo szkodliwe. Mimo, że całość wydaje się co najmniej podejrzane, autorzy z Ameryki zrobili z tej diety modny pogląd. Twierdzi on, że organizm niszczy wszystkie kwasy, które można uznać za odpowiedzialne za zmęczenie, wzdęcia, nadwaga, trądzik, choroby serca, osteoporoza, zapalenie stawów i raka. Warto w takim razie poznać jadłospis w diecie zasadowej.

Owoc – podstawa jadłospisu diety zasadowej

owoce to podstawa jadłospisu w diecie zasadowej

Wielu promotorów alkalicznej diety twierdzi, że zbyt niskie pH powoduje kwaśna żywności, która skraca życie i przyspiesza starzenie się. Ale diety, który jest pozbawiony wszystkich kwasowość jest bardzo ubogie w składniki odżywcze. I według naukowców, mogą zaszkodzić człowiekowi.

Ambasadorki alkalicznej diety, którymi są gwiazdy takie jak Gwyneth Paltrowová, Jennifer Aniston są pod wpływem dr Robert Young, który twierdzi, że należy do światowych ekspertów. Jednak na świecie słowo jest używany tylko przez siebie, nie przez profesjonalnych społeczeństwa na świecie, w związku z jego zawodem.

To jest po prostu moda

Ale eksperci twierdzą, że diety zasadowej to nic innego jak po prostu moda z niewielkim wpływem, który, jeśli bardzo rygorystycznie są przestrzegane mogą zrobić więcej szkody niż pożytku.

Dieta opiera się na stosunkowo rozsądne roszczenia, czyli między wartościami z 7,35 do 7,45 – lekko zasadowym PH naszego organizmu. Korzystając z żywności, powinny w związku z tym, utrzymanie go na tym poziomie. Jednak szereg środków spożywczych produkcji wielu substancji kwaśnych w metabolizmie. Wynikają one głównie z trawienia z białej mąki, produkty mleczne, mięso, owoce, cukier, kawa, herbata, musujące napoje i alkohol. To warto ograniczyć w diecie zasadowej i swoim jadłospisie.

Jeśli PH w organizmie zmniejsza się, według autorów diety, system jest w dużej nierównowadze i objawia się problemami w postaci braku energii, słaba pamięć, bóle głowy, bóle mięśni, bezsenność lub rozrzedzenie kości.

Podstawowe produkty diety zasadowej – jadłospis. Alkaliczne jedzenie obejmuje świeże owoce i warzywa, orzechy, rośliny strączkowe i pełnoziarniste płatki śniadaniowe. Alkaliczne diety na pierwszy rzut oka są więc  jak dieta wegańska bardzo zdrowe, ale to trzeba dbać o ilość witamin w organizmie i starannie dobierać produkty, tak, że organizm nie traci ważnych składników odżywczych.

Dieta wegańska jest zdrowe, ale trudna

dieta zasadowa a wegańskaProfesor z jednej z polskich uczelni kwestionuje twierdzenie, że produkty mleczarskie produkują kwaśne pH w organizmie i że ich konsumpcji prowadzi do rozrzedzenie kości. Według niego istnieje wiele badań, które wykazują odwrotnie.

Jeśli jeden daje się mięso, nabiał i owoce morza, przygotowuje się do znaczącym źródłem białka i szereg ważnych witamin. Podczas gdy oni otrzymywać orzechy i rośliny strączkowe i inne produkty roślinne, musi zachować ich zawartość i ilości codziennie. Dieta wegańska,  daje ciału, wszystko, czego potrzebujesz, ale jest dość trudna do nauki. Weganizm może być zdrowy, niektóre składniki odżywcze są trudne do uzyskania od roślin, ponieważ są one zawarte w bardzo małych ilościach.