Powstała w 2006 roku Wytwórnia Antidotum jest pierwszą prywatną szkoła jubilerską w Polsce, która oferuje zróżnicowane kursy złotnicze (przygotowujące do samodzielnej pracy w zawodzie złotnika i jubilera), rekonstrukcji historycznych (pozwalające tworzyć biżuterię inspirowaną twórczością dawnych mistrzów), Art Clay (dla miłośników tworzenia ozdób ze srebra w postaci podobnej do plasteliny glinki), a także warsztaty hobbystyczne dla osób zainteresowanych tworzeniem prostej, popularnej biżuterii, m.in. z drutu, filcu, Fimo, ceramiki czy techniką soutache.

W ofercie Wytwórni znajdują się także kursy dodatkowe: repusowania, rysunku perspektywicznego dla złotników oraz obróbki bursztynu i emaliowania.

Wykładowcami szkoły są uznani i doświadczeni twórcy biżuterii, zaś nauka odbywa się w niewielkich grupach lub indywidualnie, według autorskiego programu nauczania. Oprócz kursów podstawowych, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w kursie kreatywnym oraz w licznych wykładach z dziedzin pokrewnych, jak historia sztuki, prawo probiercze, przepisy BHP, materiałoznawstwo, marketing i reklama. Uczniowskie prace prezentowane są na targach, wystawach oraz w galerii internetowej Efekt Antidotum.

Wytwórnia Antidotum jest też organizatorem konkursów Fresh Metal oraz Play Metal Clay.