„Wszystko zaczyna się w głowie: temat, forma, tworzywo. Potem obrabiam materiał odrzucając to, co zbędne, by na koniec mój pomysł mógł być inspiracją dla wielu…”

Sławomir Wójtowicz urodził się w 1977 roku. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W swojej twórczości rzeźbiarskiej wykorzystuje różne materiały: od brązu, kamienia, drewna do nowoczesnych tworzyw syntetycznych. W rzeźbie łatwo posługuje się językiem abstrakcyjnym, lecz również jest autorem wielu prac wyróżniających się realizmem.
Realizuje indywidualne zlecenia rzeźbiarskie o różnej tematyce. Jednym z jego projektów są szachy, które powstały pod wpływem fascynacji kulturą i historią starożytnej Grecji. Wykonane zostały ręcznie z kilku rodzajów wysokogatunkowego drewna: orzech czeczota, brzoza karelska. Niektóre elementy powstały z kompozytów.

W rzeźbie fascynują go nieograniczone możliwości interpretacji otaczającego świata, gra kształtów i surowców. Jego prace charakteryzuje dbałość o firmę i szczegóły – zawsze dobrane tak, by dzieło wyrażało ciekawość życia twórcy i poszukiwanie doskonałości. Rzeźba jest dla niego zawodem i pasją, ale przede wszystkim drogą do samodoskonalenia i ciągłego zachwytu tym, co piękne i dobre.