Psycholog i grafolog dr Zuzanna Górska opracowała GCP Method – metodę umożliwiającą trafne rozpoznanie osobowości na podstawie pisma ręcznego.

Jest autorką największych na świecie badań z zakresu psychologicznej analizy pisma ręcznego, obejmujących analizę rękopisów ponad 1000 osób, weryfikujących istnienie relacji pismo-osobowość. Patrząc na wykorzystane rozwiązania graficzne potrafi z dużą trafnością wskazać cechy charakterologiczne osoby.

W 2009 r. założyła firmę „Graf i Ty”. Wykorzystując naukową wiedzę, konsultuje projekty materiałów promocyjnych i logotypów, aby w jeszcze większym stopniu odzwierciedlały wartości i cechy stojące za marką. – Pismo ręczne mówi dużo o autorze. Tak samo logotyp ma informować o produkcie – tłumaczy dr Górska. Początkowo jej oferta skierowana była przede wszystkim do osób zajmujących się szeroko rozumianym HR oraz rozwojem osobistym. Obejmowała przeprowadzenie diagnozy psychologicznej za pomocą GCP Method wraz z sesją informacji zwrotnej. Z czasem oferta firmy została jednak poszerzona o wykłady i krótkie konsultacje grafologiczne w ramach eventów, konferencji strategicznych i spotkań branżowych.

Najnowszą usługą są konsultacje materiałów promocyjnych i projektów logotypów, szczególnie tych wzorowanych na piśmie ręcznym.